Familie Pampuch
Die Homepage der Familie Pampuch

- Witamy na strony rodziny Pampuch -To jest główna strona rodziny Helene Pampuch z Wrocławia i Johann Pampuch ze Złotnik koło Opola wraz z ich przodkami ale również ze współczesną generacją

Tworzenie tej strony jeszcze nie zostało zakończone gdyż jest ona ciągle aktualizowana.


Ta strona opisuje historię mojej rodziny , począwszy od moich rodziców Helene i Johann Pampuch. Historia jej sięga nawet parę set lat wstecz. Punktem kulminacyjnym jest życie mojego dziadka Paul Pampuch , który w czasie okupacji nazistowskiej był jednym z członków polsko-niemieckiej organizacji konspiracyjnej zwanej „ OLIMP” we Wrocławiu. Jego członkostwo zostało ujawnione nazistom. Został on aresztowany i osadzony w obozie koncentracyjnym w Kłodzku, jest to filia obozu koncentracyjnego Rogoźnica, gdzie zmarł . Opis jego życia powinien przestrzegać przyszłe pokolenia przed terrorem nazistów wraz z ich ideologią rasistowską i przypominać, że antyfaszystowskie i antyrasistowskie myślenie i czyny są dzisiaj nadal potrzebne i ważne .

Familie Anton Pampuch, Agnes und Kinder (1895)

  • Chciałem również w tym miejscu bardzo szczególnie podziękować mojej , niestety przedwcześnie zmarłej , cioci Christa Guske z. domu Pampuch (2007) ale również jej mężowi Hubertus Guske żyjącego w Berlinie. Christa zmotywowała mnie do reszerszy moich przodków a także udostępniła prawie cały materiał do utworzenia tej strony jak również jej rodzinne wspomnienia przelała na papier. Hubertus bardzo mnie wpierał w tworzeniu tej strony poprzez świetne pomysły i opracowania tekstowe.


  • Od niedawna ( grudzień 2017) jest także Izabela Nitzpon, moja kuzynka drugiego stopnia( strona ojca) odpowiedzialna za tłumaczenia z języka niemieckiego na polski , chciałem jej w tym miejscu również podziękować .


Peter (Piotr-Michal) Pampuch w roku 2015/2018.